Penis- v┼íetko ─Źo potrebujete vedie┼ą

Ako rie┼íi┼ą pred─Źasn├║ ejakul├íciu?

Probl├ęmov├í erekcia alebo pred─Źasn├í ejakul├ícia je pre drsnej┼íie pohlavie doslova stra┼íiakom. Ide o sexu├ílnu dysfunkciu, ktor├í sa net├Żka iba mlad├Żch mu┼żov, ale aj sk├║senej┼í├şch p├ínov. Bohu┼żia─ż pr├şli┼í skor├ę vyvrcholenie m├┤┼że ma┼ą nepr├şjemn├Ż dopad aj na partnersk├Ż vz┼ąah.

Pre─Źo prich├ídza ejakul├ícia pred─Źasne

 V mladom veku, ke─Ć sa s akt├şvnym sexu├ílnym ┼żivotom len za─Ź├şna je pred─Źasn├í ejakul├ícia celkom be┼żn├í vec. Vekom a sk├║senos┼ąami a dostav├ş aj schopnos┼ą vyvrcholenie oddiali┼ą.  Pr├ş─Źin ale m├┤┼że by┼ą podstatne viac.

Pomerne ─Źastou pr├ş─Źinou je psychika. Stres, ├║zkos┼ą, nezhody vo vz┼ąahu alebo osobn├ę probl├ęmy m├┤┼żu sp├┤sobi┼ą, ┼że sa o─Źak├ívan├í erekcia nedostav├ş, alebo naopak, pr├şde k pred─Źasn├ęmu vyvrcholeniu.

─Äal┼í├şm d├┤vodom m├┤┼że by┼ą  probl├ęmy s prostatou, z├ípaly mo─Źov├Żch ciest, zranenia, pr├şli┼í kr├ítka uzdi─Źka, u┼ż├şvanie liekov ale aj ┼żivotn├Ż ┼ít├Żl. Cigarety, alkohol ─Źi nadv├íha m├┤┼żu narobi┼ą ┼íkody aj v sexu├ílnom ┼żivote.

Probl├ęmom m├┤┼że by┼ą, samozrejme, aj dlh├í pauza v int├şmnom ┼żivote alebo jeho striedmos┼ą. Ak v├ís ejakul├ícia tr├ípi dlhodobej┼íie, mali by ste vyh─żada┼ą pomoc lek├íra.

Ako oddiali┼ą ejakul├íciu

O pred─Źasnej ejakul├ícii sa d├í hovori┼ą vtedy, ke─Ć pr├şde pred vniknut├şm alebo do 2 min├║t po ┼łom.  Pokia─ż v├ís tento probl├ęm tr├ípi dlhodobo, rie┼íen├şm s├║ lieky na pred─Źasn├║ ejakul├íciu, ktor├ę sa obvykle u┼ż├şvaj├║ nieko─żko hod├şn pred stykom.

Dostupn├ę s├║ tie┼ż kond├│my alebo g├ęly, ktor├ę maj├║ anestetick├ę ├║─Źinky.  Treba ale po─Ź├şta┼ą s t├Żm, ┼że obsahuj├║ l├ítky ako lidoka├şn ─Źi bezoka├şn  a m├┤┼że sa objavi┼ą alergick├í reakcia ─Źi podr├í┼żdenie.

Pokia─ż ejakul├ícia prich├ídza a┼ż po 5-6 min├║tach a chcete ju e┼íte oddiali┼ą, posta─Ź├ş aj to, ke─Ć sa budete koncentrova┼ą na nie─Źo in├ę.  Jednoducho svoje my┼ílienky odve─Ćte od sexu├ílnych z├íle┼żitost├ş napr├şklad na futbal.

Ak m├íte nov├║ partnerku, m├┤┼że r├Żchla erekcia s├║visie┼ą aj s t├Żm, ale obvykle sa to postupom ─Źasu zlep┼í├ş. Aj ke─Ć ide o ch├║lostiv├Ż probl├ęm, mali by ste o tom so svojou partnerkou hovori┼ą. Spolo─Źne sa v├ím probl├ęmy rie┼íia ─żah┼íie a m├┤┼żete sa tak vyhn├║┼ą aj pr├şpadn├Żm probl├ęmom vo vz┼ąahu.

Pridaj komentár

Va┼ía e-mailov├í adresa nebude zverejnen├í. Vy┼żadovan├ę polia s├║ ozna─Źen├ę *