Ako riešiť predčasnú ejakuláciu?

Problémová erekcia alebo predčasná ejakulácia je pre drsnejšie pohlavie doslova strašiakom. Ide o sexuálnu dysfunkciu, ktorá sa netýka iba mladých mužov, ale aj skúsenejších pánov. Bohužiaľ príliš skoré vyvrcholenie môže mať nepríjemný dopad aj na partnerský vzťah.

Prečo prichádza ejakulácia predčasne

 V mladom veku, keď sa s aktívnym sexuálnym životom len začína je predčasná ejakulácia celkom bežná vec. Vekom a skúsenosťami a dostaví aj schopnosť vyvrcholenie oddialiť.  Príčin ale môže byť podstatne viac.

Pomerne častou príčinou je psychika. Stres, úzkosť, nezhody vo vzťahu alebo osobné problémy môžu spôsobiť, že sa očakávaná erekcia nedostaví, alebo naopak, príde k predčasnému vyvrcholeniu.

Ďalším dôvodom môže byť  problémy s prostatou, zápaly močových ciest, zranenia, príliš krátka uzdička, užívanie liekov ale aj životný štýl. Cigarety, alkohol či nadváha môžu narobiť škody aj v sexuálnom živote.

Problémom môže byť, samozrejme, aj dlhá pauza v intímnom živote alebo jeho striedmosť. Ak vás ejakulácia trápi dlhodobejšie, mali by ste vyhľadať pomoc lekára.

Ako oddialiť ejakuláciu

O predčasnej ejakulácii sa dá hovoriť vtedy, keď príde pred vniknutím alebo do 2 minút po ňom.  Pokiaľ vás tento problém trápi dlhodobo, riešením sú lieky na predčasnú ejakuláciu, ktoré sa obvykle užívajú niekoľko hodín pred stykom.

Dostupné sú tiež kondómy alebo gély, ktoré majú anestetické účinky.  Treba ale počítať s tým, že obsahujú látky ako lidokaín či bezokaín  a môže sa objaviť alergická reakcia či podráždenie.

Pokiaľ ejakulácia prichádza až po 5-6 minútach a chcete ju ešte oddialiť, postačí aj to, keď sa budete koncentrovať na niečo iné.  Jednoducho svoje myšlienky odveďte od sexuálnych záležitostí napríklad na futbal.

Ak máte novú partnerku, môže rýchla erekcia súvisieť aj s tým, ale obvykle sa to postupom času zlepší. Aj keď ide o chúlostivý problém, mali by ste o tom so svojou partnerkou hovoriť. Spoločne sa vám problémy riešia ľahšie a môžete sa tak vyhnúť aj prípadným problémom vo vzťahu.

Vložiť komentár