Môže spôsobiť jazda na bicykli impotenciu?

Otázka ktorá samozrejme trápi najmä vášnivých bicyklistov. Môže teda skutočne pravidelné jazdenie na bicykli spôsobiť poruchy erekcie či dokonca impotenciu? Budete sa musieť vzdať svojho možno najväčšieho koníčka? Na všetky vaše otázku sme našli odpovede.

Môže spôsobiť jazda na bicykli poruchu erekcie či impotenciu?

To že impotencia či poruchy erekcie a ich súvis s cyklistikou skutočne zaujíma cyklistickú verejnosť dokazuje aj fakt, že svetovo známy magazín o cyklistike „Bicycling Magazine“ sa tejto problematike venoval skutočne dopodrobna. Na danú tému sa pýtali aj známeho kalifornského doktora Irwina Goldsteina ktorý bohužiaľ svojim kontroverzným výrokom cyklistov nijak nepotešil.

Máme dva druhy cyklistov. Tí, ktorí sú impotentní a tí, ktorých to ešte len čaká.

V oblasti vedeckých výskumov však tento problém nieje stále dostatočne vyriešený. Na jednej strane sa nachádzajú rôzne štúdie ktoré hovoria v neprospech cyklistiky, na druhej sa objavujú výskumy ktoré negatívny vplyv bicyklovania nedokazujú.

Sedlo = problém

Za celým problémom s poruchami erekcie či impotenciou u cyklistov je sedlo. Či už je sedlo tvrdé alebo mäkšie, tak či tak spôsobuje tlak na hrádzu čo je oblasť medzi vonkajšími pohlavnými orgánmi a konečníkom. Vzniknutý tlak v tejto oblasti spôsobuje stláčanie nervov a ciev ktoré majú za úlohu zásobovať penis krvou.

byciklovanie impotencia riešenie

Ak chcete vzniknutému problému aspoň čiastočne zabrániť, kupujte si mäkšie sedlá (gélové), alebo špeciálne navrhnuté sedlá klinového tvaru. Tiež by ste mali používať pánske boxerky s cyklovložkou ktoré sú vzdušné. 

Spôsob jazdy

Medzi problémy spôsobujúce cyklistom impotenciu môže patriť aj dlhá jazda na bicykli. Mali by ste si počas jazdy robiť prestávky, zísť z bicykla a trochu sa prejsť. Ak to nieje možné, tak sa počas jazdy na bicykli snažte aspoň občas postaviť na pedále.

inmpotencia úrazy downhill

Ďalšou kategóriu sú jazdci ktorí jazdia DH (downhill) či horskú cyklistiku a pod. Títo jazdci by mali spraviť všetko preto, aby sa čo najviac chránili pred nárazmi v intímnej oblasti. Práve pri týchto typoch jázd sa vystavujete vyššiemu riziku poškodenia semenníkov a nezvratným poškodeniam ich funkcií.

Všeobecné rady

  • používajte mäkšie a tvarované sedlá – gélové
  • robte si pri dlhších jazdách prestávky
  • vyhýbajte sa nárazom
  • používajte pánske boxerky s cyklovložkou

Problém aj pre ženy

Bicyklovanie môže predstavovať určitý problém aj pre ženy. Môže totižto dôjsť k narušeniu ciev a k zníženiu citlivosti klitorisu čím hrozí, že nezažijú orgazmus. Takže milé dámy, nebola by to škoda? Dávajte na seba pozor.

Váš názor

Nuž teda sme na konci. Impotencia spôsobená jazdou na bicykli sa javí ako skutočný problém. Myslím však, že ak budete dodržiavať odporúčania ktoré sme vyššie načrtli, tento problém eliminujete. Svojho koníčka sa určite nevzdáte, a to samozrejme ani nikto nechce. Postavte však svoje zdravie na prvú priečku.

Tento článok pre Vás napísal Tomáš. Tento článok pre Vás napísal Tomáš.

Vložiť komentár