BOD G

Bod G je pre mužov veľkým mystériom a pre ženy zasa jednou z najcitlivejších erotogénnych zón. Jeho výskyt na ženskom tele je opradený množstvo legiend a tak sa muži snažia o jeho stimuláciu, aby partnerke dopriali, čo najväčší sexuálny pôžitok. Ako nájsť bod G, ako ho stimulovať a čo to vlastne je a prečo je taký erotogénny?

Bod G môže pri vhodnom sexuálnom dráždení pre ženu predstavovať nezabudnuteľný zážitok. Pri zdravotných ťažkostiach však môže spôsobiť aj veľké množstvo starostí. Keďže ide o časť ženského tela, ktorá je zaujímavá rovnako pre mužov ako aj pre ženy, rozhodla som sa venovať tomuto článku svoju plnohodnotnú pozornosť a predať vám všetky dôležité informácie o bode G.

Charakteristika bodu G

Bod G je erotogénny bod, ktorý sa nachádza vo vnútri vagíny. Je priamo súčasťou tohto orgánu ženského tela a preto sa ho týkajú aj všetky problémy súvisiace so zdravým vagíny. Bod G sa inak nazýva aj Gräfenbergov bod. Toto pomenovanie dostal podľa Ernsta Gräfanberga, čo je nemecký gynekológ, ktorý túto erotogénnu zónu našiel už v roku 1950.

Spočiatku sa jeho odbornému článku nevenovala pozornosť, no v 80- tych rokoch jeho slová potvrdila aj sexuologička Dr. Beverly Whippleová. Výnimočnosť tohto bodu spočíva najmä v jeho zložení, pretože je zložený zo špeciálneho nervového tkaniva. Nachádza sa na prednej strane vagíny medzi maternicou a lonovou kosťou, väčšinou 3 až 5 cm od vchodu.

Bod G má význam len pri sexuálnej stimulácii. Aj keď si vie žena stimulovať bod G aj sama, lepšie vzrušenie dosiahne pri stimulácii zo strany partnera.

Ako nájsť bod G?

  • Na začiatok je dôležité naniesť na prsty lubrikačný gél.
  • Spojte ukazovák a prostredník a následne vložte oba prsty naraz dnu.
  • Dôležité je aby prsty smerovali bruškami nahor, čím lepšie objavíte tkanivo na hornej stene, ktoré sa povrchom odlišuje od ostatného.
  • Ideálne je tiež pritom dlaňou druhej ruky pritlačiť na podbruško.
  • Keď pocítite na prstoch drsnejšie tkanivo, vtedy by ste mali cítiť bod G.

Bod G je zaujímavý aj tým, že pri jeho sexuálnej stimulácii môžu ženy dosiahnuť takzvaný mokrý orgazmus. Mokrý orgazmus predstavuje vlastne ejakuláciu, pri ktorej zo Skeneho žliaz vystrekuje bezfarebná tekutina. Pritom samozrejme žena zažíva vyvrcholenie a takéto dráždenie je veľmi intenzívne.

Stimulácia bodu G

Čo sa týka stimulácie bodu G je veľmi dôležitý najmä predchádzajúci postup, ktorý vám umožní ho nájsť. Po jeho nájdení je dôležité zamerať sa na správny stimul. Docielenie dobrého sexuálneho stimulu bodu G je najmä otázkou správnej polohy. Ideálna poloha je však, podľa skúseností, keď žena leží na chrbte. Dokáže byť totiž viac uvoľnená a tak uvoľňuje aj svaly v intímnych partiách, vďaka čomu sa partner lepšie dostane k bodu G.

Väčšina žien nikdy sama nestimulovala svoj bod G a preto je veľmi dôležité najprv sa naučiť ho správne dráždiť, aby pôžitok bol plnohodnotný. Stimulácia však môže prebiehať rôznymi spôsobmi. Stačí trochu kreativity a môžete si svoj sexuálny život bohato okoreniť. Sexuálny stimul môžete vyvolať

penis

Prstami: vtedy totiž dochádza asi k najprirodzenejšiemu spôsobu stimulácie. Najčastejšie sa pri tejto forme dráždenie využívajú dva prsty. Podľa polohy bodu G a aj podľa dĺžky prstov môžete využívať buď jeden prst alebo obidva.

Penisom: Pri stimule penisom hrá kľúčovú úlohu poloha, v ktorej sa partneri nachádzajú. Takéto dráždenie si však vyžaduje trochu skúseností a tiež je dôležité dosiahnutie kvalitnej erekcie.

Erotickou hračkou: Ideálne vibrátor, ktorý by mal byť špeciálny vyvinutý na túto činnosť. Takéto vibrátory sú totiž ohnuté práve pre stimuláciu bodu G.

Problémy a bod G

Ako sme už spomenuli, bod G je súčasťou vagíny a preto sa ho týkajú aj všetky problémy s ňou spojené. Je preto veľmi časté, že infekcie, zápaly a ďalšie zdravotné ťažkosti postihnú aj túto erotogénnu zónu. Aké zdravotné problémy môžu zasiahnuť aj bod G?

Častým problémom, ktorý sa spája s vagínou je pálenie a svrbenie. Typické sú takéto prejavy pre zápaly a infekcie a často sa nevyhnú práve aj bodu G. Pri takýchto zdravotných ťažkostiach je väčšinou nutné navštíviť lekára, ktorý vám predpíše produkty na pomoc s neznesiteľnými prejavmi pálenia a svrbenia.

Zápaly vagíny rozdeľujeme na infekčné a neinfekčné. Infekčné zápaly sú u žien v intímnych oblastiach celkom časté a sú predovšetkým bakteriálneho pôvodu. Neinfekčné zápaly predstavujú alergickú reakciu na alergény. V dôsledku toho sa vonkajšia, či vnútorná časť vagíny zapáli a prejavuje sa to opäť nepríjemným pálením, či svrbením.

problémy a bod g

Ženy bohužiaľ často trápia aj nádorové ochorenia, väčšinou zhubné nádore, čiže rakovine v intímnych oblastiach. Najčastejšie sa nádory vyskytujú buď na vonkajšom genitále alebo na maternici. Príznaky, ktoré sa s týmto veľmi vážnym ochorením spájajú sú hlavne bolesť, nepravidelné krvácanie a výtok z pošvy. Príznaky sú dosť nejasné a preto je dôležité pri akýchkoľvek nejasných zmenách navštíviť gynekológa.

Muži aj ženy sa pri vedení svojho sexuálneho života môžu stretnúť aj s prenosnými pohlavnými ochoreniami. Niektoré pohlavné choroby postihujú celú vagínu, či celú pohlavnú sústavu. Tie ktoré sa prejavujú na vonkajších genitáliách sú logicky aj najviac viditeľné a často aj s najnepríjemnejšími symptómami.

Frigidita je pojem, ktorý je v súvislosti s dámskym intímnym životom veľmi často opomínaný. Pokiaľ však neviete, čo frigidita je, ide o nízky sexuálny apetít, čo je seriózna medicínska diagnóza. Ak žena trpí frigiditou, veľmi ťažko dosahuje orgazmus a niekedy trpí aj úplnou nechuťou k sexu.

Ženy a hormóny. Muži nikdy nepochopia zložitý kolobeh hormonálnej sústavy ženského tela. Niekedy mu totiž nerozumejú ani samé ženy. Avšak pokles estrogénu môže pre ženy predstavovať aj seriózny problém pri dosahovaní orgazmu. Estrogény majú funkciu pre lepšie vnímanie sexuálnych stimulov a podporujú funkciu pohlavnej sústavy.

Ako zlepšiť ženské libido?

Pre zlepšenie ženského libida je veľmi dôležité správne fungovanie celého ženského pohlavného systému. Ideálny spôsob predstavuje kombinácia viacerých opatrení, konkrétne niektorých stimulantov na prírodnej báze, čím podporíte rovnováhu hormonálneho systému. Veľmi dôležitú úlohu pri tomto zohráva zdravá životospráva.

Zdravá životospráva by mala určite predstavovať aj redukciu stresu, ktorý môže spôsobovať mentálne problémy. Pre zvýšenie libida môžete využívať aj rôzne afrodiziaká, ktoré sú prírodné a tak pre váš organizmus nepredstavujú zbytočnú záťaž. Okorenením vášho sexuálneho života môžu byť aj rôzne erotické pomôcky, ktoré vám pomôžu vyjsť zo stereotypu.

Pokiaľ máte výrazné a dlhodobé problémy s chuťou na sex, možno budete musieť využiť aj niektoré tablety, či krémy, ktoré slúžia na zvýšenie libida. Rovnako ako sú dostupné takéto prípravky pre pánov, aj dámy nájdu sortiment rôznych tabliet, ktoré vám pomôžu s týmto vašim problémom. Dôležité je však presvedčiť sa o všetkých vedľajších nežiadúcich účinkoch a prezerať si skutočné recenzie.

Bod G by teraz už pre vás nemal byť záhadou. Jeho stimulácia si vyžaduje vybudovanú zručnosť, no môžete si tak dopriať príjemné chvíle s partnerom. Aké sú ďalšie erotogénne zóny ženy? Prečítajte si viac v našom článku!

Vložiť komentár