Desí vás menopauza? Otestujte sa

V hovorovej reči sa pojmy menopauza a klimaktérium veľmi často zamieňajú. Je tu však markantný rozdiel. Klimaktérium je dlhodobá fáza v živote ženy. Dochádza počas nej k zmene pohlavnej aj hormonálnej sústavy. Vaječníky strácajú svoju funkčnosť a v krvi klesá estrogén. To zapríčiňuje frekventované zmeny nálad, úbytok telesnej váhy, starnutie organizmu, rednutie kostí a tiež stratu chuti na sex. Existuje niekoľko metód, ako priebeh klimaktéria zmierniť do únosnej miery. Jeho priebeh je napriek tomu nevyhnutný. Výsledky však môžu byť odlišné. Závisí to na viacerých faktoroch. Pojem klimaktérium sme zvládli. Ste pripravená dozvedieť sa niečo o menopauze a zistiť, či sa v nej sama nenachádzate? 

Čo to je?

Menopauza je v celom tomto kolotoči hormónov vlastne len nepatrná časť. Prečo sa jej potom venuje toľko pozornosti? Nuž, je to preto, lebo práve v období menopauzy dochádza u žien k najviac badateľným zmenám. Vidina menopauzy je strašidelná aj pre mužov. Traduje sa totiž, že ženy počas tejto fázy života neovládajú svoje emócie, bývajú bezdôvodne podráždené a navyše odmietajú sex. V zásade je to pravda.

Život bez menštruácie

Posledné menštruačné krvácanie sa v priemere zjavuje u žien vo veku okolo 40. Po ňom už žiaden ďalší menštruačný cyklus nenastúpi. Menopauza v skratke. Bola by však chyba opomenúť, čo všetko so sebou tento zdĺhavý proces prináša.  Spočiatku ide o nepravidelnosť menštruačných cyklov. Deje sa to spravidla v prvej polovici klimaktéria. Zmena hormonálnej sústavy a rapídny pokles estrogénu majú za následok návaly tepla a silné potenie. Tieto príznaky sa prejavujú zvyčajne v noci a trvajú niekoľko minút. Na to, aby ste odhalili prítomnosť menopauzy vo svojom živote, odporúčame využiť menopauza test.

Menopauza znižuje chuť na sex

Čo mužov desí najviac sú náhle zmeny nálad a nechuť do sexu. Okrem zmien nálad však niektoré ženy počas menopauzy trpia tiež návalmi strachu, depresiami a úzkosťou. Dôležitá v tomto období je podpora zo strany blízkej osoby. Páni, ponúknite svojej drahej plece, o ktoré sa môže oprieť a hruď na ktorej sa môže vyplakať. Majte pre takéto správanie pochopenie. Vždy myslite na to, že táto drahá žena vám na svet priviedla deti. Z 2 miliónov vajíčok jej proces menopauzy a celkového klimaktéria zanechá len 15 000. To je extrémne nízke číslo. Pánov, čo sa potešili pri správe, že menopauzou sa končí obdobie menštruácie, sklameme. Ženy síce viac nebude schopná priviesť na svet dieťa, nebude však tiež ochotná praktikovať sex. Vagína po menopauze stráca svoju pružnosť a vlhkosť. Sex je preto prinajmenšom nepríjemný, môže však byť až bolestivý. Urobte si menopauza test ešte dnes a zistite, v akom stave sa nachádzate.

Kedy siahnuť po tradičnej liečbe

Nie všetky ženy môžu podstúpiť liečbu hormonálnou substitúciou. Zvyšovanie obsahu estrogénu a progestínu v krvi nie je bezpečné pre ženy so zhoršujúcou sa pamäťou, s vaginálnym krvácaním, zápalom žíl, zhoršenou pečeňou a tiež pre ženy, ktoré prekonali mozgovú porážku či infarkt. Pred liečbou sa treba poradiť s lekárom. Pre zvyšok žien postačia prírodné prípravky, ktoré zmiernia bolesti pri menštruácii, utlmia návaly tepla a potenia a zlepšia psychickú pohodu. Dôležitý je zvýšený príjem minerálov, hlavne vápnika a príjem vitamínov B a C.

Menopauza test už za 5 minút

Menopauza test možno zohnať v lekárni aj cez internet. Nie je to drahá záležitosť. Menopauza test možno vykonať v pohodlí domova. Jeho úspešnosť je takmer 100% a výsledok sa dozviete zhruba 5 minút po použití. Aby ste získali vzorku ranného moču, menopauza test obsahuje absorbčnú časť, ktorú do neho strčíte. Vykonať menopauza test vás takmer nič nestojí a máte vo veci jasno. Sledovaním príznakov totiž nemusíte odhaliť povahu problému dostatočne presne. Môže ísť len o stres alebo iný faktor. Preto odporúčame menopauza test na odhalenie menopauzy. Toto obdobie sa obvykle začína v 40. roku života, no môže to byť aj skôr. Celé klimaktérium trvá zhruba do 60.

[youtube https://www.youtube.com/watch?v=tOluxtc3Cpw&w=560&h=315]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *