Erekčný krúžok na penis – čo to je a ako sa používa

Erekčný krúžok na penis alebo tiež škrtiaci krúžok je lacnou a často používanou sexuálnou pomôckou. Aj pri krúžkoch na penis zaznamenala doba obrovský pokrok a v sex-shopoch nájdeme krúžky na penis v rôznych variáciách. V prvopočiatkoch bol krúžok na penis určený výhradne na zlepšenie objemu a veľkosti pohlavného údu, dnes sa krúžky na penis po rôznych inováciách zameriavajú aj na iné účely.

Ako funguje krúžok na penis?

Fungovanie tejto erotickej pomôcky je veľmi jednoduché, no aj vďaka tomu je účinnou formou na predĺženie erekcie. Jeho úlohou je priškrtenie penisu, čím bráni stoporenému penisu v odtoku krvi. Táto krv sa kumuluje v erektilnom tkanive, čím ho dokáže zmohutniť a spevniť a zároveň oddialiť ejakuláciu. Vďaka tomu môžete omnoho zlepšiť váš intímny život a dopriať si omnoho dlhší a intenzívnejší pohlavný styk.

Takéto podporenie tvrdosti a dĺžky vašej erekcie vplýva aj na vašu psychiku a sebavedomie, čím upevňuje aj chuť na sex. Okrem toho môže byť sex omnoho lepší aj pre vašu sexuálnu partnerku. Erekčný krúžok môže predstavovať výbornú alternatívu aj pri liečbe erektilnej dysfunkcie.

Navyše dnes sú už krúžky na penis opatrené rôznymi výstupkami, vibračnými vajíčkami či  minivibrátormi ktoré stimulujú klitoris. Týmito vymoženosťami sa takáto erotická pomôcka dokáže rovnako postarať aj o sexuálny pôžitok vašej partnerky, keďže dokáže aktívne sexuálne stimulovať klitoris. Určite teda nejde o erotickú pomôcku výlučne pre pánov, práve naopak, môže celkovo obohatiť váš sexuálny život.

História erekčného krúžku

História tejto erotickej pomôcky siaha až do starovekej Číny, kde sa podľa niektorých dokumentov našli zmienky o používaní erekčného krúžku. Tie boli vyrobené z očného viečka kôz spolu s riasami. Úlohou bolo dráždenie a väčší sexuálny stimul pre partnerov. Neskôr boli vyrábané zo slonoviny, nefritu.

erekčný krúžok na penis

Z akých materiálov sa vyrábajú krúžky na penis?

Materiálov na výrobu erekčných krúžkov je mnoho. Každému môže vyhovovať iný a preto je veľmi dobré, že môžete vyskúšať viacero alternatív, kým nájdete ten pravý pre vás a vašu partnerku. Poďme sa teda spolu pozrieť na materiály, z ktorých sa erekčné krúžky vyrábajú.

Gél je materiál, ktorý má pri takomto produkte výborné vlastnosti najmä čo sa týka pružnosti a teda aj schopnosti prispôsobenia. Taktiež je tento materiál vhodný pre začiatočníkov, keďže vyvíja na penis nižší tlak. Nevýhodou však ne nízka životnosť tohto materiálu. Medzi pružné materiály tiež patrí silikón, ktorý je kvalitný a odolnejší ako gélové produkty. Nevýhodou pri tomto produkte však môže byť vyššia cena.

Pre odvážnejších používateľov je vhodné použiť aj krúžok na penis z kovu. Výhodou je pevnosť, vďaka čomu vyvíja veľký tlak na penis, čím aj dlhšie predlžuje erekciu. Jeho používanie je však vhodné len pre pokročilých a treba s ním narábať veľmi opatrne pretože si s ním dokážete jednoducho ublížiť. Taktiež si musíte vybrať presnú veľkosť.

Ako používať krúžky na penis?

V prvom rade treba zdôrazniť, že krúžky na penis nie sú vhodné pre pacientov trpiacich cukrovkou či ľudí ktorí trpia poruchami krvného obehu. Tak isto výstraha platí pre tích z vás u ktorých sa vyskytuje zvýšené nebezpečenstvo krvných zrazenín.

Krúžok na penis nepoužívajte dlhšie ako 15 minút. Pri dlhšom používaní môže dôjsť k poškodeniu tkanív, čo môže viesť k silným bolestiam. Príliš tesný škrtiaci krúžok tiež nie je vhodný. Pri výbere správneho sortimentu typu erekčný krúžok na penis treba postupovať opatrne a s rozvahou.

Je nesmierne dôležité siahať po vhodných modeloch. Škrtiaci krúžok totiž môže penis naozaj uškrtiť. Nedostatočný prítok krvi môže vytvárať krvné zrazeniny, preto sa tento druh erotickej hračky nedoporučuje pre pacientov s poruchami krvného obehu. Erekčný krúžok na penis by mal pohlavný úd zvierať, ale nie škrtiť.

Ako nasadiť krúžok ?

Poznáme viac typov krúžkov. Ak ste začiatočník a nikdy ste takúto pomôcku nepoužívali, zadovážte si najskôr jednoduchý silikónový krúžok. Navlečenie krúžku určeného pred miešok je jednoduché a môžete to spraviť aj pri stoporenom úde. Ostatné krúžky – kovové či tvrdé plastové a krúžky určené za miešok sa navliekajú na nestoporený úd. Krúžky sa môžu používať aj súčasne s kondómom.

Je tomu tak preto, lebo v stoporenom stave by ste na úd navliekli iba krúžok, ktorý je vo svojom priemere širší ako samotný penis. To by popieralo jeho samotnú funkciu. A tou je penis stláčať a stimulovať ho. Opäť preto dávame do pozornosti výber správnej veľkosti erekčného krúžku na penis. Tlak vyvíjaný škrtiacim krúžkom by nemal byť príliš silný, ale ani príliš slabý. V takom prípade by bolo jeho používanie zbytočné.

Ak budete používať kondóm, tak najskôr navlečte krúžok a až následne kondóm. Dôležité je ešte upozorniť na to, že pred ejakuláciou je nutné krúžok sňať. Pri krúžkoch vždy býva aj návod takže žiadny strach, dá sa to jednoducho zvládnuť. Problém však môže nastať, že sa vám sex so škrtiacim krúžkom tak zapáči, že o jeho zložení nebudete chcieť ani len počuť.

Akú veľkosť krúžku zvoliť?

Správna otázka. Každý sme iný a teda aj naše rozmery sú iné. Tu platí pravidlo, dva krát meraj a raz rež. Teda nie až tak doslovne s tým rezaním. Ak kupujete krúžok ktorý sa nosí okolo penisu, musíte zmerať obvod vášho stoporeného penisu tesne pred mieškom. Z výsledného čísla si odrátajte 0,5 cm.

Ak vyberáte krúžok na penis ktorý bude umiestnený za mieškom, vyberte presne podľa priemeru stoporeného údu, teda rovnaký priemer. Ak ste už pokročilý užívateľ a chcete si kúpiť krúžok z kovu, vyberte o niečo väčší priemer. Krúžky z kovu neodporúčam. Najideálnejšie sú krúžky zo  silikónu, ktoré sa dokážu prispôsobiť na každú hrúbku a tiež sa dajú jednoducho sňať.

Ak ste však labužníkom prvého typu, nechceme vás týmito slovami nijako odradiť. Používať škrtiaci krúžok z kovu možno je menej pohodlné a manipulácia s ním musí byť obozretnejšia a citlivejšia, ak si nechcete ublížiť, ale výsledok vás poteší. Ak zbožňujete vzrušenie z tvrdého sexu a radi experimentujete, určite vyskúšajte erekčný krúžok na penis z kovu.

Menšie inštruktážne video si môžete pozrieť nižšie. Tento chlapík je na krúžky odborník, nosí ich aj v ušiach a nose 🙂

Cena za krúžky na penis

Ak sa obávate vysokej ceny, tak vás potešíme. Škrtiaci krúžok na penis je veľmi lacnou záležitosťou. Základné ceny za najlacnejší a najmenej sofistikovaný škrtiaci krúžok sa pohybujú už od 3 eur. Modrý krúžok, ktorý máte možnosť vidieť v úvode článku, stojí presne 3 eurá.

Zobraz všetky krúžky na penis

Samozrejme, existujú aj drahšie, luxusnejšie a funkčnejšie verzie a tie sú možno o niečo zaujímavejšie. Príkladom takéhoto krúžku je erekčný krúžok na penis, ktorý dokáže stimulovať klitoris. Ceny týchto krúžkov sú o niečo vyššie. Na obrázku nižšie je erekčný krúžok na penis v cene približne 10 eur. Na jednej zo strán je tlačidlo, ktorým spustíte vibráciu.

vibračný krúžok na penis

Ak by ste chceli dohnať svoju kúpu do dizajnovej dokonalosti, tak sú aj rôzne dizajnové vychytávky. Medzi ne patria napríklad výrobky od firmy OVO. Jedná sa už o vysokokvalitné vodotesné vibračné krúžky. Cena za takýto škrtiaci krúžok sa pohybuje niekde okolo 20 Eur.

vibračný krúžok na penis ovo

Vibračný erekčný krúžok

Vibračný erekčný krúžok poskytuje možnosť sexuálneho stimulu pre muža aj ženu zároveň. Vďaka tomu doprajete sebe aj svojej partnerke plnohodnotný orgazmus za pomoci miernych vibrácií na intímnych partiách. Na takýchto krúžkoch si zároveň väčšinou môžete vyberať stupeň intenzity vibrácie.

Takúto pomôcku bezpochyby ocenia aj ženy a muži. Vibračný erekčný krúžok je teda vylepšenou verziou klasického erekčného krúžku. Je teda len na vás, ktorý produkt bude viac vyhovovať vám aj vašej partnerke. Ide však o výbornú alternatívu na okorenenie sexuálneho života, či spestrenie erotických hier.

Bezpečnosť erekčných krúžkov

Takéto krúžky sú považované za bezpečné pre väčšinu mužov. Vyhýbať by sa im mali len muži s už spomínanými problémami. Odstrániť by sa mal aj v prípade, že muž po jeho nasadení cíti mdloby, bolesť, či pocit chladu na penise. Nebezpečné je používať krúžok pod vplyvom alkoholu, či drog. Dávajte si pozor, aby ste si ho vždy po súloži dali dole a nezaspali s ním. Pokiaľ tieto pravidlá nedodržíte, môže sa to prejaviť rôznymi zdravotnými ťažkosťami na základe nedokrvenia tkanív.

Krúžok na penis

Aj keď primárnou funkciou krúžku je udržanie pevnej a dlhej erekcie, krúžok nevplýva na tvorbu erekcie. Ďalšou mylnou informáciou býva, že takýto krúžok zabraňuje ejakulácii. Ani toto nie je pravda, keďže časť spermií aj cez priškrtený penis prejde. Krúžok teda určite nezaručuje ochranu a mali by ste sa chrániť inak.

Čistenie a údržba

Vo všeobecnosti je pri používaní erotických hračiek veľmi dôležitá správna hygiena. Práve preto aj po použití krúžku na penis by ste ho mali detailne umyť. Pri bežných materiáloch stačí krúžky umyť teplou tečúcou vodou a použiť pri tom prípravok na umývanie erotických hračiek. Umývanie tiež závisí aj od vodotesnosti produktu, pretože si určite prezrite všetky informácie o produkte.

Správnou starostlivosťou zaručíte dlhšiu výdrž materiálu a zároveň sa nemusíte obávať, že si do intímnych partií zanesiete infekciu. Pri skladovaní sa zameriavajte najmä na to, aby boli krúžky skladované oddelene, pretože citlivejšie materiály by sa mohli poškodiť. Ďalšou podmienkou správnej údržby je sucho a vhodní izbová teplota.

Tento článok pre Vás napísal Tomáš. Tento článok pre Vás napísal Tomáš.

1 komentár k “Erekčný krúžok na penis – čo to je a ako sa používa”

Vložiť komentár