Erektilná dysfunkcia v mladom veku

Problém erektylnej dysfunkcie sa netýka len mužov starších ročníkov. Erektilná dysfunkcia v mladom veku trápi čoraz väčšiu časť mužskej populácie. Čo môže byť príčinou takéhoto stavu, ako ho riešiť a aké mýty o erektilnej dysfunkcii v mladom veku kolujú? To všetko sa dozviete ak dočítate do konca.

Nie všetko je pravda

Erektilná dysfunkcia v mladom veku je veľmi tabuizovanou témou. Málo sa o nej hovorí pretože málokto o nej skutočnosti hovoriť chce či dokáže. Bohužiaľ je faktom. Okolo dysfunkcie v mladom veku vzniká aj mnoho mýtov čo poloprávd. Jeden z mýtov dokonca popiera jej existenciu v mladom veku muža. Je síce pravda, že s rastúcim vekom sa percento mužov s erektilnou dysfunkciou zvyšuje avšak erektilná dysfunkcia postihuje všetky vekové ročníky.

Čo môže byť príčinou erektilnej dysfunkcie v mladom veku?

Erektilnú dysfunkciu v mladom veku môže spôsobiť mnoho faktorov. Medzi tie najčastejšie patrí vysoký krvný tlak, cievne problémy, cukrovka či užívanie niektorých liekov. V mladom veku sa tiež spája dysfunkcia s nadváhou – obezitou ktorá je samozrejme priamo spojená s vysokým krvným tlakom.

Ďalším faktorom môže byť aj pôsobenie psychiky. Napríklad náročné skúškové obdobia či problémy v rodine môžu byť príčinou dysfunkcie v mladom veku. Psychogénny vznik erektilnej dysfunkcie však predstavuje iba 10 percent z celkového počtu príčin.

erektilná dysfunkcia v mladom veku

*

*

Ako riešiť dysfunkciu v mladom veku?

Stav erektilnej dysfunkcie v mladom veku určite nieje normálny a tak by ste mali vyhľadať lekára – špecialistu. Myslím, že zdravie je prednejšie než nejaký strach z návštevy odborníka. Koniec koncov musíte si uvedomiť že v ambulancii lekára nieste prvý. Starším mužom môžeme odporučiť na dysfunkciu napríklad prípravky na zlepšenie erekcie. Vieme, že vekom klesá schopnosť dosahovať pevnú erekciu avšak nemusí to mať súvis so zdravotným problémom (väčšinou to má súvis s klesajúcou hladinou testosterónu).

Ak je však u mladého muža problém s erekciou, jedná sa o zdravotný problém a vo vlastnom záujme je potrebné ísť na konzultáciu. Ak máte pocit, že za vašou dysfunkciou môže byť napríklad obezita, snažte sa schudnúť a pod. Jednoducho eliminujte škodlivé faktory v okolí.

erektilná dysfunkcia v mladom veku riešenia a možnosti

Čo môže pomôcť – niekoľko praktických rád

  • zníženie nadváhy či obezity
  • obmedzenie pitia alkoholu, fajčenia
  • začnite aktívne športovať
  • zdravo sa stravujte (žiadny fastfood a pod)
  • regenerujte oddychujte (neponocujte)
  • snažte sa odbúrať stres (nájdite si záľubu pri ktorej sa maximálne odreagujete)

 

*

Riešite tento problém aj vy?

Tak ako pri každom našom článku aj tu sa môžete anonymne vyjadriť. Možno máte problém erektilnej dysfunkcie v mladom veku a vaše skúsenosti môžu pomôcť ostatným. Ako ste tento problém riešili? Nebojte sa a dajte nám vedieť do komentárov pod článkom. Ďakujeme.

*

 

Tento článok pre Vás napísal Tomáš. Tento článok pre Vás napísal Tomáš.

Vložiť komentár