sex

Kedy je potrebn├ę nav┼ít├şvi┼ą urol├│ga?

Urol├│gia vzbudzuje u mnoh├Żch mu┼żov obavy a pravideln├ę prevent├şvne prehliadky ─Źasto vynech├ívaj├║. Urol├│g ale nerie┼íi len probl├ęmy s prostatou, na klinike sa vykon├íva aj vazekt├│mia alebo obriezka.

Prevent├şvne prehliadky

Urol├│g diagnostikuje a lie─Źi ochorenia pohlavn├Żch org├ínov u mu┼żov a mo─Źov├ęho ├║strojenstva. Prevent├şvne prehliadky by mal absolvova┼ą ka┼żd├Ż mu┼ż, ale zanedb├íva┼ą by ich nemali predov┼íetk├Żm mu┼żi star┼í├ş ako 50 rokov. Prehliadka spo─Ź├şva v konzult├íci├ş a n├íslednom vy┼íetren├ş genit├ílu, mo─Źov├ęho ├║strojenstva a pr├şpadne aj prostaty.

Vykon├íva sa aj chemick├ę vy┼íetrenie mo─Źu a ultrazvuk.  V─Ćaka pravideln├Żm prevent├şvnym prehliadkam je mo┼żn├ę odhali┼ą ochorenia ako je rakovina prostaty alebo semenn├şkov v─Źas. Lek├íra je potrebn├ę nav┼ít├şvi┼ą aj pri z├ípale mo─Źov├Żch ciest, probl├ęmov s prostatou alebo erekciou.

Urol├│gia v├ím pom├┤┼że aj vtedy, ke─Ć m├íte podozrenie na pohlavn├ę choroby ako kvapavka, herpes, chlam├Żdie ─Źi mykoplazma. Komplexnej┼íie vy┼íetrenie v├ím ale m├┤┼że urobi┼ą ko┼żn├Ż lek├ír.  ─îo ale urol├│g nevyrie┼íi s├║ choroby alebo poranenia kone─Źn├şka. Tie patria odborn├şkom v oblasti gastroenterol├│gie, pr├şpadne chirurgie.

Chirurgick├ę z├íkroky

U urol├│ga sa vykon├ívaj├║ urologick├ę z├íkroky, ku ktor├Żm patr├ş aj vazekt├│mia.  Ide o trval├║ antikoncep─Źn├║ met├│du pre mu┼żov. Po z├íkroku, ktor├Ż sa vykon├íva v lok├ílnej anest├ęzi├ş, nebude ejakul├ít obsahova┼ą spermie. ├Ükon trv├í menej ako hodinu a nevy┼żaduje pr├íceneschopnos┼ą.

─Äal┼í├şm urologick├Żm z├íkrokom je klasick├í obriezka.  Ide o odstr├ínenie predko┼żky penisu, ktor├í sa ─Źasto rob├ş z n├íbo┼żensk├Żch d├┤vodov, niekto ju ale podstupuje aj zo zdravotn├Żch ─Źi hygienick├Żch d├┤vodov.  Tento z├íkrok sa m├┤┼że vykon├íva┼ą v celkovej alebo lok├ílnej anest├ęzi├ş a netrv├í ani hodinu.  Rana sa zvykne zahoji┼ą v priebehu 7-10 dn├ş. po tejto dobe sa tie┼ż vyberaj├║ stehy.

Pridaj komentár

Va┼ía e-mailov├í adresa nebude zverejnen├í. Vy┼żadovan├ę polia s├║ ozna─Źen├ę *