Kondóm – najlepší priateľ muža

Čo vieme o kondómoch? Sú klzké, páchnu po lubrikante a sprostredkúvajú bezpečný sex. Vieme o nich ešte toľko, že si ich zrejme každé 12 ročné dieťa aspoň raz natiahlo na prst a zahodilo do kríkov. Sú dostupné v každej lekárni. Nezriedka sa stane, že na krabičku kondómov narazíte aj pri pokladni vo vašom obľúbenom supermarkete, kam chodíte nakupovať s rodinou. Kondóm je tak jediným erotickým produktom, ktorý prekonal tabu a stal sa súčasťou bežného života konzumnej spoločnosti. Posledná vychytávka, automaty na základné hygienické potreby vrátane kondómov, umiestené na verejných miestach, si vo svete získavajú čoraz viac priaznivcov. 


Kde kúpiť kondón?


Kam až siahajú korene kondómu?

Aby sme nahliadli do kolísky prvých kondómov, musíme sa obzrieť ďaleko do minulosti. Konkrétne do čias, keď na svete vládol polyteizmus a vrcholom architektúry boli pyramídy. Egypt ako prazdroj mnohých skvelých vynálezov priložil ruku k dielu a začali sa používať prvé kondómy. Nedosahovali síce kvalitu dnešných kondómov, ale na tie časy boli prevratné. Moderné kondómy slúžia rovnako na ochranu pred oplodnením ako aj ochranu pred infekciami a pohlavnými ochoreniami. Kondómy v starovekom Egypte slúžili len ako ochrana pred infekciou. Ani to však nebolo pravidlom. Pravidelne dochádzala k ich pretrhnutiu či presiaknutiu. Zvieracie črevá či ľanové púzdra, ktoré na to používali, neboli také bezpečné ako dnešné kondómy.

Kondómy v dejinách

Ak ste sa domnievali, že ľudstvo sa rýchlo poučilo z chýb svojich predkov, ste na omyle. Kondómy zo zvieracích čriev používal ešte svetoznámy záletník Casanova v 18. storočí, aby sa uchránil pred syfilisom. Prevrat nastal, keď sa na výrobu kondómov začal používať prírodný kaučuk. Jeho výhoda oproti kondómom zo zvieracích čriev bola jeho pružnosť. Kondómy z gumy, to bolo niečo! Boli síce hrubé ako duša od bicykla, zato však bezpečne chránili vlastníka pred ochoreniami. Iba 9 rokov pred vyhlásením 2. svetovej vojny sa do obehu dostali latexové kondómy z masovej produkcie.

Nezabúdajte na ochranu

Kondómy sa v súčasnej dobe používajú denne a každý deň ich je po celom svete spotrebovaných hneď niekoľko miliónov. Sú vyrobené z latexu. Latex je šetrný k pokožke a zároveň mimoriadne bezpečný. Svojou pružnosťou zabezpečuje, že sa neptretrhne uprostred súlože, ako tomu bývalo kedysi. Kondómy vyrobené z latexu poskytujú mužovi aj žene prežiť sex prakticky bez zábran. Ich prítomnosť je cítiť minimálne. Kondómy sa tiež používajú pri análnom sexe. Aj keď pri orálnom sexe väčšina ľudí uprednostňuje sex bez ochrany, v špecializovaných obchodoch možno kúpiť kondómy uspôsobené na orálne použitie. Vyznačujú sa príjemnou vôňou a dobrou, alebo aspoň prijateľnou chuťou. Bežné kondómy sú totiž bez chuti. A keď píšeme bez chuti, myslíme tým zvláštnu umelú pachuť. Tí, čo praktikujú po pohlavnom styku sex orálny, určite vedia, o čom hovoríme. Kondómy prešli dlhým a búrlivým vývojom. S čistým srdcom môžeme skonštatovať, že teraz sú najlepšie, aké kedy boli. A nemyslíme len to, že ich predávajú v niekoľkých farebných a vôňových variantoch.

Štít proti oplodneniu

Pre príjemný sex presvedčte svojho partnera ku kúpe textúrovaných kondómov. Nájdete kondómy s malými hrbolčekmi, ktoré obšťastnia vašu vagínu zvnútra. Po sexe nesmiete zabudnúť kondóm vyhodiť, opätovné použitie je vylúčené. K použitu kondómu je za potreby erekcia. Pri navliekaní kondómu na penis dbajte na to, aby na jeho konci zostala malá vzduchová kapsula. Do nej sa totiž zachytí unikajúci ejakulát. Nebyť nej, po svete by dnes behala kopa nemanželských detí.

Vložiť komentár