Menštruačný sex – áno alebo nie?

Sex počas menštruácie je pre mnohé páry tabu. Je no najmä kvôli nekomfortu, ktorý dámy cítia pri takomto akte. Zo zdravotného hľadiska vám nič nehrozí a pokiaľ máte chuť, nemali by ste si sex počas tohto obdobia odopierať. Avšak každý sme iný a preto treba dbať aj na pocity vašej polovičky a dohodnúť sa na kompromise, ktorý vyhovuje obidvom stranám.

Väčšinou sa sexu počas menštruácie vyhýbajú najmä ženy, pretože sa v tomto období cítia nečisté, neatraktívne, nesebavedomé a často sú aj ubolené z celého cyklu. Prekážkou je teda najčastejšie psychika, avšak pokiaľ prekonáte tieto psychické zábrany, môžete si užiť množstvo výhod menštruačného sexu.

Aké sú výhody sexu počas menštruácie?

menštruačný sex
  • Menštruácia sa u žien spája aj s väčšou chuťou na sex, vďaka čomu môže byť samotný akt omnoho vzrušujúcejší pre obe strany.
  • Muži vnímajú obdobie menštruácie u ženy skôr pozitívne, pretože si plne uvedomujú jej plodnosť, čo je pre nich vzrušujúce.
  • Počas menštruácie je ženská maternica silno prekrvená, vďaka čomu je dosiahnutie orgazmu u väčšiny žien omnoho jednoduchšie. Podľa niektorých zdrojov je dokonca orgazmus v tomto období najsilnejší.
  • Orgazmus má množstvo pozitívnych vplyvov na ľudské telo, dokonca môže pomôcť uľaviť pri bolestivých kŕčoch.
  • Mužské spermie majú na maternicu uvoľňujúci vplyv, čo sa odráža aj na rýchlejšom odtoku krvi. Vďaka tomu menštruácia odchádza omnoho skôr, čo množstvo dám určite ocení.
  • Menštruačná krv môže pôsobiť ako prírodný lubrikant, čo zvyšuje mieru uspokojenia.

Príprava na menštruačný sex

Pokiaľ sa napokon odhodláte menštruačný sex vyskúšať, určite by ste mali dbať na hygienu vašej vagíny. To znamená, že sprcha pred samotným aktom, ale aj po ňom by mala byť pre vás samozrejmosťou. Takisto je veľmi vhodné, aby ste si pripravili priestor, kde bude sex prebiehať. Predsa len sa menštruačný sex spája s neporiadkom a nikto nechce mať všade na posteli krv. Stačí to však vyriešiť buď dekou alebo osuškou a môžete sa uvoľniť a užívať si vzrušujúce chvíle.

menštruácia

Ideálna poloha pre menštruačný sex je určite poloha misionára, kedy žena leží na chrbte. Tým vlastne eliminujete množstvo krvácania. Na záver prinášame pár výkričníkov, na ktoré netreba zabúdať:

Aj počas menštruácie môže žena otehotnieť a preto nezabúdajte na ochranu aj pri menštruačnom sexe.

Menštruácia nechráni ani pred pohlavnými chorobami typu HIV, syfilis a podobne.

Pre elimináciu krvácania môžete využiť tampón alebo menštruačný kalíšok.

Menštruačný sex v dnešnej dobe už rozhodne nie je tabu, avšak všetko závisí od rozhodnutia konkrétneho páru. Niektoré páry bez problémov praktikujú aj orálny sex, či využívajú erotické pomôcky, ako napríklad vibračné vajíčko. Dôležité je však zamerať sa najmä na správnu hygienu a o všetkom otvorene komunikovať.

Vložiť komentár