Misionárska poloha

Misionárska poloha pri sexe je jedna z najčastejšie používaných polôh vôbec. Jednoduchý popis by mohol znieť takto. Pri misionárskej polohe leží žena na chrbte a muž na nej. Muž má teda nad sexom dostatočnú kontrolu. Žene zas táto poloha umožňuje roztiahnutím nôh do určitej mieri meniť hĺbku penetrácie.

Pre ženu je táto poloha menej náročná pokiaľ vyslovene nechce partnerovi pomáhať pohybmi panvy. Pre muža je to stredne náročná poloha.

Výhody a nevýhody misionárskej polohy

  • jednoduché prevedenie
  • pomerne silná stimulácia
  • očný kontakt s partnerom
  • ženám s úzkou panvou nemusí poloha vyhovovať
  • náročnejšia poloha pre muža

A čože je to za názov?

Názov údajne vznikol keď sa kresťanský misionári snažili domorodé obyvateľstvo naučiť „správne súložiť“. Misionári vraj chceli aby sa zo súlož stala intímnosťou a nie nejakým zvieracím pudom. Misionárska poloha teda umožňovala aby si partneri pri styku hľadeli do očí. Celý príbeh s misionármi je však len legenda ktorá vznikla akýmsi historickým omylom.

Misionárska poloha a otehotnenie

Ak sa snažíte otehotnieť tak vedzte, že misionárska poloha je vhodnou polohou s dobrými výsledkami. Táto poloha umožňuje hlboké vniknutie a tým zvyšuje šancu na úspešné oplodnenie.

Ako vylepšiť misionársku polohu?

Ak si myslíte že na misionárskej polohe už nieje čo zlepšovať tak sa mýlite. Nasledujúce tipy vám môžu priniesť oživenie tejto ináč nudnej polohy.

1 – Prvou zlepšenou variantou je položiť pod panvu ženy vankúš alebo dva. Takáto vychytávka dokáže skvalitniť sex hlavne ženám pretože pri vankúšovom misionárovi dosahujú orgazmus častejšie.

Výživové doplnky na zlepšenie erekcie

2 – Pre dámy je aj druhý vylepšovák. Ak máte možnosť chyťte alebo sa zaprite o niečo čo je za vašou hlavou. Pripomína to tak trochu scénu s erotického filmu ako sa žena drží mriežok postele až ich nevytrhne. Takéto uchytenie či zapretie vám však umožní viac aktívneho pohybu pri sexe.

Vylepšovákom sexuálnych polôh sa budeme ešte zaoberať obšírnejšie v samostatnom článkom. Tieto dva spôsoby sú však v podstate veľmi nenáročné a tak ich môžete vyskúšať napríklad hneď dnes.

Vaše skúsenosti

Vaše skúsenosti s misionárskou polohou môžete písať do komentárov pod článok – anonymne. Zadajte hocijaké meno a vymyslite si e-mail. Diskusia je anonymná.

Tento článok pre Vás napísal Tomáš. Tento článok pre Vás napísal Tomáš.

Vložiť komentár