Ako zlepšiť orgazmus

Dosiahnutie orgazmu je pre mnohých ľudí zavŕšením bežného stresujúceho dňa. Nahrádza rannú kávu, či cigaretu. Veľa ľudí si bez orgazmu nevie predstaviť deň a keď ho nemajú, cítia sa pod tlakom. Posteľné radovánky sú časom spokojnosti a prehlbujú partnerský vzťah. Netreba však upadnúť do stereotypu, ktorý pri dlhodobom partnerskom vzťahu je normálnou reakciou, preto by ste mali stále svojho partnera prekvapovať. Ozvláštnenie zabehnutého sexuálneho života môžu byť rôzne erotické hry, nové polohy, či stimuly.

Orgazmus ale sexuálne vyvrcholenie je vyvrcholením sexuálneho aktu. V podstate ide o formu sexuálnej stimulácie. Orgazmus je súčasťou života všetkých sexuálne aktívnych ľudí. Pohlavné vyvrcholenie sa spája aj s prekrvením pohlavných orgánov a uvoľňovaním pohlavného napätia. Práve preto má na naše telo množstvo pozitívnych vplyvov.

Zdravotné problémy

Problém pri dosiahnutí orgazmu môže predstavovať erektilná dysfunkcia u muža. Ide o ochorenie, ktorého následkom muž nie je schopný dostatočne partnerku uspokojiť. Buď je jeho erekcia krátko trvajúca, nedostatočne pevná, či sa zjavuje v krátkych intervaloch. V takomto prípade odporúčame určite navštíviť odborníka. Poskytne vám potrebné informácie, takže sa nebudete brodiť v nekonečných vodách internetu. Tie totiž málokedy dávajú správne rady ohľadom zdravotného stavu a niekedy môžu skôr uškodiť ako pomôcť vyriešiť naše problémy.

Lekár vám poradí a podá stanovisko pre zlepšenie orgazmu a tiež odporučí vhodné doplnky stravy na lepšiu vytrvalosť a výkonnosť. Vaša erekcia bude opäť tvrdá a vy budete pripravení podávať v posteli lepšie výkony. Pre zlepšenie orgazmu sú vhodné tablety Zerex, Erexan a Vimax, ktoré poskytujú tvrdú a intenzívnu erekciu.

Uvoľnite sa, prichádza orgazmus

Niekedy však nie je problém v mužovi ani v žene. Čo s takouto situáciou? Na otázku, ako zlepšiť orgazmus, neexistuje žiadna definitívna odpoveď. Možno ste v posteli príliš strojení, napätí a neuvoľnení. Malo by sa stať pravidlom, že manželská spálňa je miestom bez problémov, kde je čas len na príjemné aktivity. Tak by ľudia zabudli na svoje starosti a sústredili sa na to, čo im je príjemné.

K navodeniu intímnej atmosféry môžu poslúžiť sviečky alebo vôňa škorice, prírodného afrodiziaka. Keď už sme pri afrodiziakách, škorica, rovnako ako množstvo iných korenín, pôsobí na libido ako červená vlajka na býka. Sú to tzv. prírodné afrodiziaká. Podnecujú v ľuďoch chuť na sex, zlepšujú prietok krvi do intímnych partií a zároveň vytvárajú dráždivú atmosféru.

Medzi afrodiziaká možno zaradiť aj rôzne druhy ovocia, zeleniny a iných jedál. Červené víno sa ako afrodiziakum používa už od pradávna. Dnes už dostať kúpiť afrodiziaká vo forme tabliet alebo olejčekov, ktoré vám s potešením odpovedia na otázku, ako zlepšiť orgazmus. Jednými z nich sú aj vychýrené španielske mušky.

Existuje množstvo výskumov, ktoré dokazujú, že afrodiziaká zlepšujú sexuálny život. Zdroj sexuálnej žiadostivosti sa nachádza v hypotalame. Niektoré afrodiziaká sú vhodnejšie pre nežnejšie pohlavie, iné zas pre pánov. Je však veľmi dôležité si uvedomiť, že ich úlohou nie je riešiť vaše zdravotné problémy, ale len povzbudiť vaše libido.

Odpoveď na otázku, ako zlepšiť orgazmus

Ako zlepšiť orgazmus? Dámy môžu skúsiť svojho partnera vydráždiť sexi spodným prádlom alebo erotickým kostýmom. Erotické oblečenie môže zmierniť stereotyp a tiež vám pomôcť viac sa pri sexuálnej aktivite uvoľniť.

Čo sa týka pánov, pokúste sa vziať si do postele čisté trenky. Alebo radšej žiadne. Možno postačí, že sa na svoju lásku vrhnete v nečakanej chvíli a úplne nahí. Následný orgazmus často zlepšia drobnosti. Napríklad drobnosti, ktoré sa samé od seba hýbu, krútia alebo vrtia. Nie je reč o ničom inom ako o slávnych erotických hračkách. Sú dostupné v každom erotickom obchode aj cez internet. Skúste presurfovať zopár stránok, uvidíte, o čom ste ani nesnívali.

Erotické pomôcky od čias starovekého Grécka prekonali šnúru prekážok. Za ten čas zlepšili dizajn a rozrástli sa o nové tvary, formy a funkcie. Nie je to lacný špás, no dajú sa zohnať aj výrobky menej zaťažujúce peňaženku. Erotické pomôcky vám poradia ako zlepšiť orgazmus sebe aj svojmu partnerovi. Stačí len trochu chcieť. K obzvlášť obľúbeným patria vibrátor, umelý penis, análny kolík a venušine guličky.

Komunikácia s partnerom

Veľmi častou prekážkou pre dosiahnutie orgazmu môže byť, že nie ste spokojný so sexuálnou aktivitou vášho partnera. Je pre vás však nepríjemné rozoberať takúto nelichotivú tému, tak sa radšej zdržíte slova. To je to najhoršie, čo môžete urobiť. Komunikácia je nielen základom vzťahu, ale práve aj sexuálneho života.

Komunikujte o všetkom čo sa vám páči, čo by ste chceli vyskúšať, čo vám nevyhovuje a tak ďalej. Často je dobrým základom pre chuť na sex práve aj slovné dráždenie, ktoré môže skončiť adrenalínovým zážitkom vo vašej posteli. Komunikovať o sexe s partnerom je teda určite nevyhnutnosť, aby ste si vedeli navzájom dopriať pre seba to najlepšie.

Dokonalá predohra

sex

Pre zlepšenie vašej výdrže, pevnosti, ale taktiež aj pre lepší zážitok zo sexu je ideálna dlhá a poriadne vášnivá predohra. Môžete staviť na erotickú masáž, či stimulovať erotogénne zóny muža alebo ženy. Dôležité je, aby ste si to navzájom užívali a mohli si tak dopriať vášnivý základ pre ešte vášnivejší zážitok. Ideálny čas pre trvanie predohry je zväčša od 15 do 30 minút. Je však veľmi dôležité poznamenať, že tieto intímne chvíle sú individuálne a dôležité je si to najmä poriadne užiť.

Tiež je dôležité vedieť vytušiť čas, kedy je ideálne prejsť od predohry k niečomu odvážnejšiemu. Čas hrá pi sexe výraznú rolu a treba si preto uvedomiť, že musíte vnímať rovnako partnerove pocity ako tie vaše. Pre ideálnu predohru je veľmi dôležité spoznať obľúbené prvky vášho partnera a tak ho dostať do varu.

Zdravotné benefity orgazmu

Pravidelný orgazmus má na naše telo a psychiku množstvo pozitívnych vplyvov. Ide najmä o to, že pohlavné vyvrcholenie je formou relaxácie. Pravidelný relax má pozitívny vplyv na našu psychiku, zbavovanie sa stresu a zlepšuje emocionálne zdravie. Podľa niektorých prieskumov si ženy pravidelnou sexuálnou aktivitou udržujú vlhkosť, prietok krvi v intímnych oblastiach rovnako ako elasticitu.

Výskumy tiež potvrdzujú, že pravidelný sex má veľký vplyv aj na naše srdce, dokonca dokáže znižovať krvný tlak rovnako účinne ako tabletky. S tým sa spája aj telesná kondícia, ktorú jednoznačne kvalitným sexom podporujete. Zároveň je sex aktivitou, pri ktorej spálite nespočetné množstvo kalórií a preto je ideálnym kardiom, ktoré môžete robiť priamo s vašim partnerom.

Pravidelný pohlavný styk má priaznivý vplyv aj na imunitný systém, vďaka čomu sa naše telo lepšie bráni pre infekčnými ochoreniami. Dobre tiež vplýva na bolesť hlavy, migrény, odolnosť voči chrípke, či zdravie krčka maternice. Pre udržanie zdravia vášho organizmu by ste preto jednoznačne mali dbať na pravidelné sexuálne aktivity, ktoré okrem zdravotných benefitov prinášajú aj pevný partnerský vzťah.

Ženský orgazmus

U ženy predstavuje orgazmus spojenie emocionálnych, fyziologických a biologických prvkov. Počas orgazmu dochádza k potlačeniu iných častí mozgu, vďaka čomu prežívame intenzívne daný sexuálny stimul. Najprv nastáva fáza sexuálneho dráždenia, po ktorom sa v určitom momente pri zdravom styku dostavuje orgazmus.

Po orgazme nastáva fáza uvoľnenia, pri ktorej sa uvoľní svalové napätie. U žien je možne dosiahnuť až dva typy vyvrcholenia, konkrétne klitoriálny alebo vaginálny. Dôležité sú tiež okolnosti, ktoré pri sexuálnom styku u ženy hrajú významnú rolu. Ženy sa častejšie stretávajú s problémami s vyvrcholením ako muži.

Mužský orgazmus

kondóm

Mužský orgazmus sa takmer vždy spája s mužskou ejakuláciou, aj keď to nemusí byť pravidlom. Muži sa často pri orgazme sťažujú najmä na krátku výdrž, či nedostatočnú pevnosť, ktorá predstavujú veľkú prekážku pre dostatočné uspokojenie partnerky. Zmyslom mužského orgazmu je najmä ejakulát, ktorý obsahuje spermie, ktoré sú zárukou plodnosti muža.

Mužský orgazmus má tri fázy a to úvodnú, vrcholnú a záverečnú. Na úvod pri sexuálnej stimulácii erotogénnych a intímnych oblastí dochádza k vzruchom, ktoré sprevádza erekcia. Po dosiahnutí vrcholu sa uvoľňuje ejakulát. Veľmi častou poruchou, s ktorou sa muži stretávajú je takzvaný suchý orgazmus, pri ktorom sa muž nedostane do fázy ejakulácie. Semeno sa pri tejto poruche často dostáva do močového mechúra.

Všeobecné rady a tipy

Pre zdravie intímnych partií, rovnako aj aj zdravie celého tela je veľmi dôležitý zdravý životný štýl, dostatok pohybu a vyhýbanie sa alkoholu, či fajčeniu. Aj takéto aktivity môžu ochudobňovať váš sexuálny život, aj keď to nemusí byť pravidlo. Veľmi dobrou alternatívou na zlepšenie výdrže pri sexe je aj cvičenie svalov panvového dna, ktoré môžete praktikovať aj s partnerkou.

Často sa poruchy, erekcie, či dosiahnutia orgazmu môžu spájať aj s ďalšími zdravotnými ťažkosťami. Je preto dobré začať pátrať po príčine a možno zistíte nejaký skrytý problém. Po jeho odhalení a následnom odstránení sa problémy vo vašom sexuálnom živote väčšinou vytratia. Pri rôznych zdravotných ťažkostiach sa však môžu vyskytnúť aj vrodené vady, ktoré zapríčiňujú takéto problémy, tie sa dajú riešiť aj chirurgickou liečbou.

Naučili ste sa niečo nové? Využijete niektoré z našich rád? Ako ste riešili vy svoje problémy? Podeľte sa o svoje príbehy s nami v komentároch!

Vložiť komentár