Ako zlep┼íi┼ą orgazmus

Dosiahnutie orgazmu je pre mnoh├Żch ─żud├ş zav┼Ľ┼íen├şm be┼żn├ęho stresuj├║ceho d┼ła. Nahr├ídza rann├║ k├ívu, ─Źi cigaretu. Ve─ża ─żud├ş si bez orgazmu nevie predstavi┼ą de┼ł a ke─Ć ho nemaj├║, c├ştia sa pod tlakom. Poste─żn├ę radov├ínky s├║ ─Źasom spokojnosti a prehlbuj├║ partnersk├Ż vz┼ąah. Netreba v┼íak upadn├║┼ą do stereotypu, ktor├Ż pri dlhodobom partnerskom vz┼ąahu je norm├ílnou reakciou, preto by ste mali st├íle svojho partnera prekvapova┼ą. Ozvl├í┼ítnenie zabehnut├ęho sexu├ílneho ┼żivota m├┤┼żu by┼ą r├┤zne erotick├ę hry, nov├ę polohy, ─Źi stimuly.

Orgazmus ale sexu├ílne vyvrcholenie je vyvrcholen├şm sexu├ílneho aktu. V podstate ide o formu sexu├ílnej stimul├ície. Orgazmus je s├║─Źas┼ąou ┼żivota v┼íetk├Żch sexu├ílne akt├şvnych ─żud├ş. Pohlavn├ę vyvrcholenie sa sp├íja aj s prekrven├şm pohlavn├Żch org├ínov a uvo─ż┼łovan├şm pohlavn├ęho nap├Ątia. Pr├íve preto m├í na na┼íe telo mno┼żstvo pozit├şvnych vplyvov.

Zdravotn├ę probl├ęmy

Probl├ęm pri dosiahnut├ş orgazmu m├┤┼że predstavova┼ą erektiln├í dysfunkcia u mu┼ża. Ide o ochorenie, ktor├ęho n├ísledkom mu┼ż nie je schopn├Ż dostato─Źne partnerku uspokoji┼ą. Bu─Ć je jeho erekcia kr├ítko trvaj├║ca, nedostato─Źne pevn├í, ─Źi sa zjavuje v kr├ítkych intervaloch. V takomto pr├şpade odpor├║─Źame ur─Źite nav┼ít├şvi┼ą odborn├şka. Poskytne v├ím potrebn├ę inform├ície, tak┼że sa nebudete brodi┼ą v nekone─Źn├Żch vod├ích internetu. Tie toti┼ż m├ílokedy d├ívaj├║ spr├ívne rady oh─żadom zdravotn├ęho stavu a niekedy m├┤┼żu sk├┤r u┼íkodi┼ą ako pom├┤c┼ą vyrie┼íi┼ą na┼íe probl├ęmy.

Lek├ír v├ím porad├ş a pod├í stanovisko pre zlep┼íenie orgazmu a tie┼ż odporu─Ź├ş vhodn├ę doplnky stravy na lep┼íiu vytrvalos┼ą a v├Żkonnos┼ą. Va┼ía erekcia bude op├Ą┼ą tvrd├í a vy budete pripraven├ş pod├íva┼ą v posteli lep┼íie v├Żkony. Pre zlep┼íenie orgazmu s├║ vhodn├ę tablety Zerex, Erexan a Vimax, ktor├ę poskytuj├║ tvrd├║ a intenz├şvnu erekciu.

Uvo─żnite sa, prich├ídza orgazmus

Niekedy v┼íak nie je probl├ęm v mu┼żovi ani v ┼żene. ─îo s takouto situ├íciou? Na ot├ízku, ako zlep┼íi┼ą orgazmus, neexistuje ┼żiadna definit├şvna odpove─Ć. Mo┼żno ste v posteli pr├şli┼í strojen├ş, nap├Ąt├ş a neuvo─żnen├ş. Malo by sa sta┼ą pravidlom, ┼że man┼żelsk├í sp├íl┼ła je miestom bez probl├ęmov, kde je ─Źas len na pr├şjemn├ę aktivity. Tak by ─żudia zabudli na svoje starosti a s├║stredili sa na to, ─Źo im je pr├şjemn├ę.

K navodeniu int├şmnej atmosf├ęry m├┤┼żu posl├║┼żi┼ą svie─Źky alebo v├┤┼ła ┼íkorice, pr├şrodn├ęho afrodiziaka. Ke─Ć u┼ż sme pri afrodiziak├ích, ┼íkorica, rovnako ako mno┼żstvo in├Żch koren├şn, p├┤sob├ş na libido ako ─Źerven├í vlajka na b├Żka. S├║ to tzv. pr├şrodn├ę afrodiziak├í. Podnecuj├║ v ─żu─Ćoch chu┼ą na sex, zlep┼íuj├║ prietok krvi do int├şmnych parti├ş a z├írove┼ł vytv├íraj├║ dr├í┼żdiv├║ atmosf├ęru.

Medzi afrodiziak├í mo┼żno zaradi┼ą aj r├┤zne druhy ovocia, zeleniny a in├Żch jed├íl. ─îerven├ę v├şno sa ako afrodiziakum pou┼ż├şva u┼ż od prad├ívna. Dnes u┼ż dosta┼ą k├║pi┼ą afrodiziak├í vo forme tabliet alebo olej─Źekov, ktor├ę v├ím s pote┼íen├şm odpovedia na ot├ízku, ako zlep┼íi┼ą orgazmus. Jedn├Żmi z nich s├║ aj vych├Żren├ę ┼ípanielske mu┼íky.

Existuje mno┼żstvo v├Żskumov, ktor├ę dokazuj├║, ┼że afrodiziak├í zlep┼íuj├║ sexu├ílny ┼żivot. Zdroj sexu├ílnej ┼żiadostivosti sa nach├ídza v hypotalame. Niektor├ę afrodiziak├í s├║ vhodnej┼íie pre ne┼żnej┼íie pohlavie, in├ę zas pre p├ínov. Je v┼íak ve─żmi d├┤le┼żit├ę si uvedomi┼ą, ┼że ich ├║lohou nie je rie┼íi┼ą va┼íe zdravotn├ę probl├ęmy, ale len povzbudi┼ą va┼íe libido.

Odpove─Ć na ot├ízku, ako zlep┼íi┼ą orgazmus

Ako zlep┼íi┼ą orgazmus? D├ímy m├┤┼żu sk├║si┼ą svojho partnera vydr├í┼żdi┼ą sexi spodn├Żm pr├ídlom alebo erotick├Żm kost├Żmom. Erotick├ę oble─Źenie m├┤┼że zmierni┼ą stereotyp a tie┼ż v├ím pom├┤c┼ą viac sa pri sexu├ílnej aktivite uvo─żni┼ą.

─îo sa t├Żka p├ínov, pok├║ste sa vzia┼ą si do postele ─Źist├ę trenky. Alebo rad┼íej ┼żiadne. Mo┼żno posta─Ź├ş, ┼że sa na svoju l├ísku vrhnete v ne─Źakanej chv├şli a ├║plne nah├ş. N├ísledn├Ż orgazmus ─Źasto zlep┼íia drobnosti. Napr├şklad drobnosti, ktor├ę sa sam├ę od seba h├Żbu, kr├║tia alebo vrtia. Nie je re─Ź o ni─Źom inom ako o sl├ívnych erotick├Żch hra─Źk├ích. S├║ dostupn├ę v ka┼żdom erotickom obchode aj cez internet. Sk├║ste presurfova┼ą zop├ír str├ínok, uvid├şte, o ─Źom ste ani nesn├şvali.

Erotick├ę pom├┤cky od ─Źias starovek├ęho Gr├ęcka prekonali ┼ín├║ru prek├í┼żok. Za ten ─Źas zlep┼íili dizajn a rozr├ístli sa o nov├ę tvary, formy a funkcie. Nie je to lacn├Ż ┼íp├ís, no daj├║ sa zohna┼ą aj v├Żrobky menej za┼ąa┼żuj├║ce pe┼ła┼żenku. Erotick├ę pom├┤cky v├ím poradia ako zlep┼íi┼ą orgazmus sebe aj svojmu partnerovi. Sta─Ź├ş len trochu chcie┼ą. K obzvl├í┼í┼ą ob─ż├║ben├Żm patria vibr├ítor, umel├Ż penis, an├ílny kol├şk a venu┼íine guli─Źky.

Komunikácia s partnerom

Ve─żmi ─Źastou prek├í┼żkou pre dosiahnutie orgazmu m├┤┼że by┼ą, ┼że nie ste spokojn├Ż so sexu├ílnou aktivitou v├í┼ího partnera. Je pre v├ís v┼íak nepr├şjemn├ę rozobera┼ą tak├║to nelichotiv├║ t├ęmu, tak sa rad┼íej zdr┼ż├şte slova. To je to najhor┼íie, ─Źo m├┤┼żete urobi┼ą. Komunik├ícia je nielen z├íkladom vz┼ąahu, ale pr├íve aj sexu├ílneho ┼żivota.

Komunikujte o v┼íetkom ─Źo sa v├ím p├í─Źi, ─Źo by ste chceli vysk├║┼ía┼ą, ─Źo v├ím nevyhovuje a tak ─Ćalej. ─îasto je dobr├Żm z├íkladom pre chu┼ą na sex pr├íve aj slovn├ę dr├í┼żdenie, ktor├ę m├┤┼że skon─Źi┼ą adrenal├şnov├Żm z├í┼żitkom vo va┼íej posteli. Komunikova┼ą o sexe s partnerom je teda ur─Źite nevyhnutnos┼ą, aby ste si vedeli navz├íjom dopria┼ą pre seba to najlep┼íie.

Dokonalá predohra

sex

Pre zlep┼íenie va┼íej v├Żdr┼że, pevnosti, ale taktie┼ż aj pre lep┼í├ş z├í┼żitok zo sexu je ide├ílna dlh├í a poriadne v├í┼íniv├í predohra. M├┤┼żete stavi┼ą na erotick├║ mas├í┼ż, ─Źi stimulova┼ą erotog├ęnne z├│ny mu┼ża alebo ┼żeny. D├┤le┼żit├ę je, aby ste si to navz├íjom u┼ż├şvali a mohli si tak dopria┼ą v├í┼íniv├Ż z├íklad pre e┼íte v├í┼ínivej┼í├ş z├í┼żitok. Ide├ílny ─Źas pre trvanie predohry je zv├Ą─Ź┼ía od 15 do 30 min├║t. Je v┼íak ve─żmi d├┤le┼żit├ę poznamena┼ą, ┼że tieto int├şmne chv├şle s├║ individu├ílne a d├┤le┼żit├ę je si to najm├Ą poriadne u┼żi┼ą.

Tie┼ż je d├┤le┼żit├ę vedie┼ą vytu┼íi┼ą ─Źas, kedy je ide├ílne prejs┼ą od predohry k nie─Źomu odv├í┼żnej┼íiemu. ─îas hr├í pi sexe v├Żrazn├║ rolu a treba si preto uvedomi┼ą, ┼że mus├şte vn├şma┼ą rovnako partnerove pocity ako tie va┼íe. Pre ide├ílnu predohru je ve─żmi d├┤le┼żit├ę spozna┼ą ob─ż├║ben├ę prvky v├í┼ího partnera a tak ho dosta┼ą do varu.

Zdravotn├ę benefity orgazmu

Pravideln├Ż orgazmus m├í na na┼íe telo a psychiku mno┼żstvo pozit├şvnych vplyvov. Ide najm├Ą o to, ┼że pohlavn├ę vyvrcholenie je formou relax├ície. Pravideln├Ż relax m├í pozit├şvny vplyv na na┼íu psychiku, zbavovanie sa stresu a zlep┼íuje emocion├ílne zdravie. Pod─ża niektor├Żch prieskumov si ┼żeny pravidelnou sexu├ílnou aktivitou udr┼żuj├║ vlhkos┼ą, prietok krvi v int├şmnych oblastiach rovnako ako elasticitu.

V├Żskumy tie┼ż potvrdzuj├║, ┼że pravideln├Ż sex m├í ve─żk├Ż vplyv aj na na┼íe srdce, dokonca dok├í┼że zni┼żova┼ą krvn├Ż tlak rovnako ├║─Źinne ako tabletky. S t├Żm sa sp├íja aj telesn├í kond├şcia, ktor├║ jednozna─Źne kvalitn├Żm sexom podporujete. Z├írove┼ł je sex aktivitou, pri ktorej sp├ílite nespo─Źetn├ę mno┼żstvo kal├│ri├ş a preto je ide├ílnym kardiom, ktor├ę m├┤┼żete robi┼ą priamo s va┼íim partnerom.

Pravideln├Ż pohlavn├Ż styk m├í priazniv├Ż vplyv aj na imunitn├Ż syst├ęm, v─Ćaka ─Źomu sa na┼íe telo lep┼íie br├íni pre infek─Źn├Żmi ochoreniami. Dobre tie┼ż vpl├Żva na boles┼ą hlavy, migr├ęny, odolnos┼ą vo─Źi chr├şpke, ─Źi zdravie kr─Źka maternice. Pre udr┼żanie zdravia v├í┼ího organizmu by ste preto jednozna─Źne mali dba┼ą na pravideln├ę sexu├ílne aktivity, ktor├ę okrem zdravotn├Żch benefitov prin├í┼íaj├║ aj pevn├Ż partnersk├Ż vz┼ąah.

┼Żensk├Ż orgazmus

U ┼żeny predstavuje orgazmus spojenie emocion├ílnych, fyziologick├Żch a biologick├Żch prvkov. Po─Źas orgazmu doch├ídza k potla─Źeniu in├Żch ─Źast├ş mozgu, v─Ćaka ─Źomu pre┼ż├şvame intenz├şvne dan├Ż sexu├ílny stimul. Najprv nast├íva f├íza sexu├ílneho dr├í┼żdenia, po ktorom sa v ur─Źitom momente pri zdravom styku dostavuje orgazmus.

Po orgazme nast├íva f├íza uvo─żnenia, pri ktorej sa uvo─żn├ş svalov├ę nap├Ątie. U ┼żien je mo┼żne dosiahnu┼ą a┼ż dva typy vyvrcholenia, konkr├ętne klitori├ílny alebo vagin├ílny. D├┤le┼żit├ę s├║ tie┼ż okolnosti, ktor├ę pri sexu├ílnom styku u ┼żeny hraj├║ v├Żznamn├║ rolu. ┼Żeny sa ─Źastej┼íie stret├ívaj├║ s probl├ęmami s vyvrcholen├şm ako mu┼żi.

Mu┼żsk├Ż orgazmus

kond├│m

Mu┼żsk├Ż orgazmus sa takmer v┼żdy sp├íja s mu┼żskou ejakul├íciou, aj ke─Ć to nemus├ş by┼ą pravidlom. Mu┼żi sa ─Źasto pri orgazme s┼ąa┼żuj├║ najm├Ą na kr├ítku v├Żdr┼ż, ─Źi nedostato─Źn├║ pevnos┼ą, ktor├í predstavuj├║ ve─żk├║ prek├í┼żku pre dostato─Źn├ę uspokojenie partnerky. Zmyslom mu┼żsk├ęho orgazmu je najm├Ą ejakul├ít, ktor├Ż obsahuje spermie, ktor├ę s├║ z├írukou plodnosti mu┼ża.

Mu┼żsk├Ż orgazmus m├í tri f├ízy a to ├║vodn├║, vrcholn├║ a z├ívere─Źn├║. Na ├║vod pri sexu├ílnej stimul├ícii erotog├ęnnych a int├şmnych oblast├ş doch├ídza k vzruchom, ktor├ę sprev├ídza erekcia. Po dosiahnut├ş vrcholu sa uvo─ż┼łuje ejakul├ít. Ve─żmi ─Źastou poruchou, s ktorou sa mu┼żi stret├ívaj├║ je takzvan├Ż such├Ż orgazmus, pri ktorom sa mu┼ż nedostane do f├ízy ejakul├ície. Semeno sa pri tejto poruche ─Źasto dost├íva do mo─Źov├ęho mech├║ra.

V┼íeobecn├ę rady a tipy

Pre zdravie int├şmnych parti├ş, rovnako aj aj zdravie cel├ęho tela je ve─żmi d├┤le┼żit├Ż zdrav├Ż ┼żivotn├Ż ┼ít├Żl, dostatok pohybu a vyh├Żbanie sa alkoholu, ─Źi faj─Źeniu. Aj tak├ęto aktivity m├┤┼żu ochudob┼łova┼ą v├í┼í sexu├ílny ┼żivot, aj ke─Ć to nemus├ş by┼ą pravidlo. Ve─żmi dobrou alternat├şvou na zlep┼íenie v├Żdr┼że pri sexe je aj cvi─Źenie svalov panvov├ęho dna, ktor├ę m├┤┼żete praktikova┼ą aj s partnerkou.

─îasto sa poruchy, erekcie, ─Źi dosiahnutia orgazmu m├┤┼żu sp├íja┼ą aj s ─Ćal┼í├şmi zdravotn├Żmi ┼ąa┼żkos┼ąami. Je preto dobr├ę za─Źa┼ą p├ítra┼ą po pr├ş─Źine a mo┼żno zist├şte nejak├Ż skryt├Ż probl├ęm. Po jeho odhalen├ş a n├íslednom odstr├ínen├ş sa probl├ęmy vo va┼íom sexu├ílnom ┼żivote v├Ą─Ź┼íinou vytratia. Pri r├┤znych zdravotn├Żch ┼ąa┼żkostiach sa v┼íak m├┤┼żu vyskytn├║┼ą aj vroden├ę vady, ktor├ę zapr├ş─Źi┼łuj├║ tak├ęto probl├ęmy, tie sa daj├║ rie┼íi┼ą aj chirurgickou lie─Źbou.

Nau─Źili ste sa nie─Źo nov├ę? Vyu┼żijete niektor├ę z na┼íich r├íd? Ako ste rie┼íili vy svoje probl├ęmy? Pode─żte sa o svoje pr├şbehy s nami v koment├íroch!

Pridaj komentár

Va┼ía e-mailov├í adresa nebude zverejnen├í. Vy┼żadovan├ę polia s├║ ozna─Źen├ę *