9 potravín ktoré zvýšia vaše libido

9 potravín ktoré zvýšia vaše libido

Ako iste viete, strata sexuálnej túžby – libida je čoraz väčším problémom a často dokáže rozvrátiť aj dlhoročné partnerstvá. Strata libida môže súvisieť aj s vaším nezdravým životným štýlom. Myslím tým hlavne alkohol, cigarety ale tiež stravu. V tomto článku vám chcem predstaviť 9 potravín ktorých konzumáciou môžete zlepšiť svoj sexuálny apetít a tak možno zabrániť problémom v partnerstve. Poďme teda na ten „zázračný“ zoznam.

1 – Čokoláda

Vynikajúca správa pre milovníkov čokolády. Ak ste to nevedeli, tak čokoláda patrí medzi skvelé afrodiziaká. Ale ak povieme A musíme povedať aj B. Ak chcete použiť čokoládu ako afrodiziakum mali by ste použiť kvalitnú čokoládu. Takže nepoužívajte žiadne čokolády zo stužených tukov, ale kvalitné tmavé čokolády s množstvom horčíka. Horčík vplýva priaznivo na psychiku človeka čím privodí lepšiu náladu a uvoľnenie. Okrem toho je zdrojom fenyletylamínu ktorý tiež zvyšuje chuť na sex.

2 – Červené víno

Ďalšia skvelá správa. Červené víno nielen že patrí k romantickej večeri ale je tiež plné antioxidantov a tie majú vplyv na ženské aj mužské pohlavné hormóny. S červeným vínom by ste to však nemali preháňať. Väčšie množstvo červeného vína by mohlo naopak utlmiť vaše zmysly.

3 – Mrkva

Mrkva obsahuje veľké množstvo betakaroténu. To z nej nerobí ani tak skvelú zeleninu na zlepšenie libida ako skôr vynikajúceho pomocníka ktorý dokáže zlepšiť kvalitu spermií. Ak teda plánujete potomka, hor sa ako zajačik na mrkvu.

potraviny libido morské plody ryby losos

*

4 – Tofu

Tofu obsahuje fytoestrogény ktoré sa dokážu v tráviacom trakte meniť na látky produkujúce estrogén. Ten je známy svojim vplyvom na sexuálny apetít.

5 – Ustrice, morské plody, ryby

Morské plody a ustrice obsahujú aminokyseliny ktoré priaznivo vplývajú na produkciu pohlavných hormónov. Z rýb je to hlavne losos ktorý vám môže pomôcť zlepšiť vaše libido. Losos obsahuje omega 3 mastné kyseliny spolu s dopamínom. Dopamín dokáže zlepšiť prekrvenie pohlavných orgánov.

Výživové doplnky na zlepšenie erekcie – POROVNANIE

6 – Mäso

Na zlepšenie libida je vhodné najmä červené mäso. To je bohaté na zinok a zinok ako je známe zvyšuje produkciu testosterónu v tele. Vplyv testosterónu na sexuálny život je vám už zrejme známy.

7 – Ovsená kaša

Ovsená múka obsahuje L-arginín a L-arginín možno poznáte z našich recenzií o prípravkoch na zlepšenie erekcie. L-arginín sa používa na liečbu erektilnej disfunkcie.

potraviny banán libido

8 – Figy

Už staré kultúry, hlavne Gréci dokázali oceniť toto prírodné afrodiziakum. Figy obsahujú množstvo proteínov ktoré priaznivo vplývajú na produkciu pohlavných hormónov, čiže priamo na vaše libido.

8 – Banány

Ak vám vyhovuje chuť banánov nebojte sa ich používať. Banány obsahujú draslík a vitamíny skupiny B. A taktiež enzým bromelín ktorý zlepšuje libido. Ideálna kombinácia by mohla byť banány máčané v čokoláde 🙂

9 – Avokádo

Medzi posledné nami odporúčané potraviny na zlepšenie libida patrí avokádo. Jeho tvar už tak trochu naznačuje istú spojitosť. Avokádo obsahuje nenasýtené mastné kyseliny, ktoré zvyšujú prietok krvi v celom organizme a tým dokážu zlepšiť aj erekciu. Po zverejnení tohto článku sa zrejme avokádo v obchodoch nevypredá, ale myslite na to až budete hádzať rôzne ovocie do nákupného košíka. Okrem banánov si môžete prihodiť aj nejaké to avokádo.

Tento článok pre Vás napísal Tomáš. Tento článok pre Vás napísal Tomáš.

Vložiť komentár