Nevyhýbajte sa slnku, zlepšuje erekciu

Letné slnečné dni prichádzajú a už z každej strany môžeme počuť o škodlivosti slnka a UV žiarenia. Médiá s radosťou strašia vznikom rizika rakoviny pokožky. My vás strašiť nejdeme. Naopak. My vás nabádame aby ste vystavili svoje telo slnečným lúčom. Prečo? Pretože práve slnečné lúče dokážu v našom tele vytvárať vitamín D.

Z Wikipedie

„Za normálnych okolností sa vitamín D tvorí v koži pôsobením slnečného žiarenia z provitamínu 7-dehydrocholesterolu, derivátu cholesterolu. Ultrafialové žiarenie štiepi B jadro zlúčeniny za vzniku cholekalciferolu, teda vitamínu D3″

Zlepší erekciu

Jedna štúdia z Milánskej univerzity tvrdí, že muži ktorí trpeli vážnou formou impotencie mali o 24% vitamínu D menej ako tí ktorí trpeli miernymi formami poruchy erekcie. Ako to už býva tak americkí vedci v tejto oblasti tiež bádali a zistili na vzorke 3400 mužov, že nedostatok vitamínu D spôsobil častejší výskyt poruchy erekcie a to až o 33%.

Ďalšie výhody

Myslím že motivácia vystaviť sa slnku by tu už bola. Aby sme však nehovorili iba o zlepšení erekcie. Vitamín D tiež zabraňuje rednutiu kostí, posilňuje imunitný systém, chráni pred infekciami a autoimunitnými ochoreniami. Vitamín D aktivuje T-bunky imunitného systému, ktoré vyhľadávajú a ničia invazívne baktérie a vírusy.

A čo domasedi?

vitamín D zlepšuje erekciu

Pre tú skupinu ľudí ktorí nemajú radi slnko a radšej sedia doma za zatiahnutými žalúziami je tu riešenie doplnenia vitamínu D formou potravy.

Ako doplnia vitamín D domesedi?

  • rybí olej
  • ryby všeobecne
  • vajcia
  • huby
  • avokádo
  • lucerna
  • maslo a mlieko
  • kokos vám pomôžu
Výživové doplnky na zlepšenie erekcie

Chýba aj ženám

Aby sme zas nehovorili len o mužoch a erekcii máme tu info aj pre dámy. Vitamín D dokáže zvýšiť plodnosť. Podľa jedného výskumu je to až o 6%. Tak isto dokáže znížiť riziko vzniku rakoviny prsníka. Až 70% žien s rakovinou prsníka trpí nedostatom vitamínu D. A v neposlednom rade je tento vitamín potrebný počas tehotenstva pre správny vývin dieťaťa.

Tento článok pre Vás napísal Tomáš. Tento článok pre Vás napísal Tomáš.

Vložiť komentár