Zázračné účinky ženšenu

Už naši dávni predkovia vedeli, že príroda ponúka veľa liečivých rastlín, ktoré dokážu pomôcť pri mnohých ochoreniach a poruchách. Medzi ne patrí aj ženšen, ktorý sa už viac ako 5000 rokov používa v tradičnej čínskej medicíne. Pochádza z oblasti východnej Ázie, konkrétne sa na jeho zber zameriavajú krajiny ako Čína, Japonsko a Thajsko. Prečo by ste sa teda mali spoliehať na rôzne umelo vytvárané lieky, keď môžete využiť túto takmer zázračnú rastlinu? Prečítajte si niečo o ženšene a možno zistíte, že aj vám dokáže s mnohými zdravotnými problémami aspoň do určitej miery pomôcť.


Ako užívať ženšen

V prírode ženšen nájdete ako malú, pomaly rastúcu rastlinu, ktorá na prvý pohľad ničím špeciálnym nezaujme. Keď ju ale vytiahnete zo zeme, zistíte že má mohutné korene – a práve tie sú pre ľudí hľadajúcich pomoc dôležité. Práve v koreňoch sa koncentrujú liečivé látky, ktoré rastlina obsahuje. Tie sa nazývajú saponíny, ale známe sú aj pod označením ginsenozidy. Korene sa delia na tri druhy, podľa toho aké sú staré. Čerstvý ženšen má menej ako 4 roky, biely rástol 4-6 rokov a červený je starší ako 6 rokov.

Jeho účinky môžete využívať niekoľkými spôsobmi. Z koreňa sa dá urobiť čaj, čo je asi najobľúbenejšia možnosť v krajinách odkiaľ pochádza. Pre potreby zákazníkov sa z neho robia aj tinktúry, ktoré jeho použitie zjednodušujú. Avšak najrýchlejším a najviac pohodlným spôsobom je užívanie tabletového výživového doplnku zo ženšenu. Produktov s obsahom ženšenu je veľa, ako napríklad Andrimax, ktorý dokáže mužom pomôcť s posilnením erekcie, ale aj zväčšením penisu. Je len na vás, ktorú možnosť si zvolíte, ale ak nad jeho prípravou nechcete tráviť zbytočne dlho času, kapsule ktoré iba zapijete sú najlepším riešením.


Účinky ženšenu

Ak ešte nerozumiete prečo sa ženšen často označuje za zázračný, teraz sa dozviete niečo o jeho účinkoch. Už len fakt, že sa používal 5000 rokov a aj v modernej medicíne je veľmi obľúbený, hovorí o jeho pozitívnom vplyve na organizmus. Jeho pravidelné užívanie vám poskytne všeobecne vyššiu kvalitu sexuálneho života, ale dokáže pomôcť aj s konkrétnymi poruchami. Poďme sa avšak najprv pozrieť na jeho účinky na celkový stav tela.

maca peruánska

Ženšen je veľmi obľúbený vďaka jeho vplyvu na psychiku človeka. Pri pravidelnom užívaní vám dokáže pomôcť viac sa uvoľniť a byť  „v pohode“. Preto ho ľudia často užívajú v období, keď vedia že budú vystavení stresu. Taktiež podporuje pamäť, čo využívajú študenti, alebo ľudia ktorí dobrú pamäť potrebujú pri práci. Ženšen vám dokáže pomôcť aj keď mávate pocit únavy a nedostatku energie. Obľúbili si ho napríklad vodiči na dlhé vzdialenosti, lebo jeho účinky sú dlhotrvajúce narozdiel od energetických nápojov, ktoré majú prechod naspäť do únavy veľmi rýchly. Ako alternatíva je na dlhodobé doplnenie energie výbornou voľbou aj Maca Peruánska. Mnohých poteší aj vplyv na imunitu, ktorý vás ochráni pred bežnými chorobami ako je chrípka.


Afrodiziakálne účinky

K vylepšeniu sexuálneho života môžu z veľkej časti prispieť aj spomínané účinky na psychiku. Určite viete, že problémy s chuťou do sexu sú v dnešnej dobe často spojené práve so stresom a následnou neschopnosťou uvoľniť sa. Ženšen vás dostane do stavu, kedy budete stresové situácie zvládať lepšie a budete sa môcť lepšie sústrediť na príjemné veci. Aj odstránenie únavy dokáže v tejto oblasti výrazne pomôcť. Okrem toho sa ukázalo, že ženšen pomáha pri regulácii krvného tlaku, s čím súvisí aj prekrvenie pohlavných orgánov. U mužov to môže značne pomôcť pri poruchách erekcie a ženám to vylepší celkový zážitok zo sexu. V Ázii sa táto rastlina užívala aj v prípade neplodnosti, čo údajne bolo efektívne. Tento účinok avšak nie je dokázaný, ale ak vás neplodnosť trápi, za pokus to stojí.


O pozitívnom vplyve ženšenu na ľudské telo sa nedá pochybovať, takže ak vás trápi napríklad porucha erekcie, alebo len chcete zlepšiť kvalitu svojho sexuálneho života, neváhajte si ho kúpiť. Myslite avšak na to, že ženšen by nemali užívať tehotné alebo dojčiace ženy. Ženšenové tablety vám zjednodušia jeho užívanie a teda dosiahnutie účinkov vás nebude stáť v podstate žiadnu námahu.

Vložiť komentár